Balaton Televízió – A balatoni élmény portál!

2024. április 26., péntek

Védjegyük a vásár

– Jó látni, hogy a települések kezdik megtalálni saját arculatukat, azokat a programokat, amelyekkel helybe tudják csábítani a környéken élőket, a látogatókat. Kapolcsnak már védjegye a vásár, amelynek évtizedekkel ezelőtt nagy hagyománya volt. Lassan megtanulja mindenki, hogy Kapolcson tavasszal és ősszel vásár van. Örülök, hogy a magyar vidék életre kelt, segítik a programok, a pályázati lehetőségek, amelyeket a kormány kiírt – mondta Fenyvesi Zoltán és kérte a jelen levő polgármestereket, hogy éljenek a kormány adta lehetőséggel. A jövőre induló Magyar falvak programmal a falvak és intézményeik fejlődhetnek, programokat szervezhetnek. A cél, hogy egyre több fiatal érezze azt, hogy érdemes a vidéket választani, ahol egészségesebb élni, mint egy nagyvárosban – mondta Fenyvesi Zoltán.

 

Márvány Péter polgármester megköszönte a Bakonyerdő Zrt., mint szakmai partner részvételét és elmondta, hogy Nagy István agrárminiszter és a kormány jövőbeni támogatása felöl biztosította a vásárt.

A Bakonyerdő Zrt. termelési és kereskedelmi vezérigazgató-helyettese, Szekrényes Tamás arról beszélt, hogy folyamatosan keresik a lehetőséget, hogy a vidék meghatározó részein megjelenhessenek, hiszen a tevékenységük az, ami igazán vidék megtartó, sőt, vidéket fejlesztő. – Sok mindennel foglalkozunk, erdő és vadgazdálkodással, parkettagyírtással. De talán a legfontosabb és amire a  legbüszkébbek vagyunk, az a környezeti nevelés. Erdei iskoláinkkal, állat- és vadas parkjainkkal, kilátóinkkal sokat teszünk azért, hogy a gyerekek megismerjék a természet szépségeit – mondta Szekrényes Tamás.

A vásár délutánján a Molnárházban, a Mesterportán a Veszprém Megyei Értéktár tartott bemutatót. Annak keretében a vidéki és szűkebb környezet értékeit ismerhették meg az érdeklődők. A mencshelyi Csipkeverő kört, a paloznaki Hímzőkört, a balatonalmádi Varrótű Tanodát. A bakonyi cifraszűrről Szabó Csaba beszélt, a népművészet mesterei és ifjú mesterei Cz. Tóth Hajnalka hímző, Fodorné László Mária szövő, Czefernekné Tenk Bernadett lószőrékszer készítő és Szabó László fafaragó mutatkozott be munkáival.

Oszd meg ismerőseiddel!

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Neked ajánljuk még!

Felül kell vizsgálni a nádgazdálkodást

Az OVF tájékoztatása szerint a Balatont kezelő Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság költségvetésében a korábbi évekhez hasonlóan, bruttó 3 millió forintot tudtak elkülöníteni nádaratásra, amit pályázat útján vállalkozókkal

tovább olvasom »

Szólj hozzá!