Ehhez kikérik a települések véleményét, és a Balatonon bármi módon befektetni vágyók érdekeire is figyelemmel vannak. Negyvennégy települési önkormányzat mondhatja el álláspontját, az egyeztetések november 10-én zárulnak.
Az az elsődleges cél, hogy maradjanak olyan területek, ahol meg lehet közelíteni a Balatont, lehet strandolni, és megmaradjanak a kempingek is. Legyenek például szabadstrandok, de olyanok is, amelyeket belépővel lehet látogatni, és szolgáltatásaik azzal arányosak. Ami a lényeg, hogy ezeknek a funkciója ne alakuljon át, mert nem biztos, hogy hasznos, ha lakóparkokkal építik körbe a Balatont – mondta.

„Minden is” – több mint ezer hirdetmény a NAV árverésén!
Az árveréseken leggyakrabban ruhákat hirdetnek, azonban a teljes kínálat igen változatos: kisrepülőgép, Formula 3-as versenyautó, műtőasztal, ugrálóvár, vízi csúszda, sörcsap, mennyasszonyi ruha, látásvizsgáló tábla, vadmacskabőr-preparátum,