Balaton Televízió – A balatoni élmény portál!

2024. május 19., vasárnap

Jó a strandok vize

A Veszprém Megyei Kormányhivatal ellenőrzése eredménye alapján jó a balatoni strandok vízminősége.

 

 

A hivatal a fürdővizek minőségét és a közegészségügyi szabályok betartását ellenőrizte az idény előtt.  Vizsgálták a strandok vízminőségét, az eredmény alapján elmondható, hogy a strandok vize fürdésre alkalmas.

A szezon előtti mintavételt követően havonta újabb ellenőrzéseket tartanak. Amint azt a Veszprém Megyei Kormányhivatal sajtófőnökétől, Tima Mártától megtudtuk, a megye illetékességi területén idén 68 strand üzemel, amelyek közül 65 a Balatonon, három pedig a Hámori tavon, a Nagyteveli víztározón, valamint a Joótavon üzemel Marcalgergelyiben. Veszprém megyében a fürdővizek vizsgálatát a Veszprém Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztályának Laboratóriumi Osztálya és a Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztályának Laboratóriumi Osztálya végzi. A szakemberek a vizsgálat során azt is figyelik, hogy vannak-e szennyezésre utaló, látható jelek vagy egyéb hulladék, intenzív algásodás vagy hínárosodás. A Nemzeti Népegészségügyi Központ minden fürdési idényt követően elvégzi országosan a fürdővizek minősítését a laboratóriumok által küldött adatok, valamint a kormányhivataloktól kapott információk alapján. A minősítés során az adott szezon és az azt megelőző három idény valamennyi vízvizsgálati eredményét figyelembe veszi. A 2018 – 2021 közötti időszakot alapul véve kijelenthetjük, hogy a Veszprém megyében található strandok a tavalyi évhez hasonlóan idén is javarészt „kiváló” minősítést kaptak.

Fürödni csak olyan helyeken szabad, amelyek nem esnek tiltó rendelkezés alá, illetve külön jogszabály szerint kijelölt fürdőhelynek minősülnek. A nem kijelölt fürdőhelyek mind balesetveszély, mind fertőzésveszély szempontjából nagyobb kockázatot jelentenek, hiszen ezeken a területeken a víz minőségét nem ellenőrzik, valamint a fürdőzés higiénés feltételei is hiányoznak. A nem kijelölt természetes fürdőhelyek veszélyesek is lehetnek, mivel a vízben gyakran éles tárgyak és kövek lehetnek. Továbbá fontos tudni, hogy a nem kijelölt fürdőhelyeken nincs vízimentő- és elsősegélynyújtó személyzet, ami tovább növeli az ilyen helyen felmerülő kockázatokat.

 

Oszd meg ismerőseiddel!

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Neked ajánljuk még!

Felül kell vizsgálni a nádgazdálkodást

Az OVF tájékoztatása szerint a Balatont kezelő Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság költségvetésében a korábbi évekhez hasonlóan, bruttó 3 millió forintot tudtak elkülöníteni nádaratásra, amit pályázat útján vállalkozókkal

tovább olvasom »

Szólj hozzá!