Vitorlás kalandok a mesés Garda-tavon

Az idei évben először a Balatoni Yacht Club 1912 fiataljai is megmutatják tehetségüket, ugyanis Optimist hajóosztályban (két korcsoportban: kadett és junior) vívnak majd csatát az egyik oldalon síkság, a másik oldalon sziklás, magas hegyek uralta táj karjai között. 2018-ban a legjobb magyar hajóegység a 8. helyen végzett. A Balaton Yacht Club 1912 elszánt csapatának célja, hogy a szelek szárnyán ők is helyezéssel térhessenek majd haza. Azonban nem kis feladattal kell megküzdenie a versenyzőknek, ugyanis igazi kihívást jelent majd a több mint 1100 nevezett hajóegységgel szembeni megmérettetés, melyek között körülbelül 50 magyar egység áll majd rajthoz.  

A temérdek vitorlás lenyűgöző látványa már önmagában óriási élmény, melyet tovább fokoz az a hatalmas létszámú rajt, melynek következtében hárompontos rajtvonalon keresztül haladnak át a versenyzők.  Ez a grandiózus létszámú verseny tehát a rendezőket is igazi próbatétel elé állítja.

A vizek bajnokai több mint 30 országból érkeznek a termikus szél uralta pályára, hogy négy napon keresztül versenyezzenek a legjobbnak járó elismerésért. A világ legnagyobb vitorlásversenye tavaly hivatalosan is Guiness Rekordot állított fel, ugyanis több mint 1500 hajóegység állt rajthoz a Garda-tavon, ám idén is hasonló számokkal büszkélkedhet a verseny.

Ez a próbatétel a BYC1912 csapata számára nem csupán egy a vitorlás évadban megrendezésre kerülő versenyek sorában, hanem magyar válogatóverseny az Európa Bajnokságon való indulásra.

A csapatot név szerint az alábbi versenyzők képviselik: Fehér Boróka, Csőregh Mihály, Csőregh András, Szaplonczay Balázs, Vándor Olivér és Kovalik Deák Bercel, edzőjük a sokszoros magyar bajnok, junior világbajnoki 6. helyezett vitorlázó Bakóczy Róbert, aki tavaly óta a Balatoni Yacht Club 1912 alsóörsi csapatát erősíti.

Oszd meg ismerőseiddel!

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Neked ajánljuk még!

Felül kell vizsgálni a nádgazdálkodást

Az OVF tájékoztatása szerint a Balatont kezelő Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság költségvetésében a korábbi évekhez hasonlóan, bruttó 3 millió forintot tudtak elkülöníteni nádaratásra, amit pályázat útján vállalkozókkal

tovább olvasom »

Szólj hozzá!