Balaton Televízió – A balatoni élmény portál!

2024. április 26., péntek

Történelmi vitorlás siker

Történelmi sikert aratott Vadnai Jonatán, a Balatonfüredi Yacht Club (BYC) sportolója az olaszországi Genovában, ahol a magyar vitorlássport első világkupa győzelmét szerezte.

A világkupa sorozat második állomásán 45 ország 111 hajója mérette meg magát. A viadalon Vadnai Jonatán és fivére, a legutóbbi olimpián is részt vevő Vadnai Benjámin mutathatta meg tudását.

Mindkét fiú ragyogóan teljesített, így aztán előkelő helyről várhatták az utolsó, mindent eldöntő futamot a Medal Race-t.

Az éremfutamot, amely az első tíz helyezett számára dupla ponttal számított be, végül Vadnai Benjámin nyerte, így összetettben feljött a kilencedik helyre. Öccse Jonatán az ötödik helyezést szerezte meg, és ezzel egy helyet előrelépve, mindenkit megelőzve, megnyerte a világkupát. Többek között legyőzte a 2017-ben és 2018-ban is világbajnok, ciprusi Pavlosz Kontideszt is.

Fotó: Facebook