Szigligeten az Óvári romok a strand fölött találhatók, a szabályos kúp alakú hegyen. Népiesen a Királyné szoknyájának nevezik a dombot, amelyre egy könnyű sétával felkapaszkodhatunk, hogy onnan csodáljuk a kilátást. nem kell belépőjegyet sem venni. Az óvár valószínűleg a szigligeti vár elővára lehetett. Az ásatások során alapfalai kerültek elő, az építmény korát az előkerült néhány jellegtelen edénytöredék alapján nem lehetett meghatározni.
A szigligeti vár szintén egész évben látogatható, belépőjegy ellenében. Azonban megéri, gyönyörű a kilátás a Balatonra, a környező hegyekre. Tiszta időben a sümegi vár is kivehető.
V. Béla király 1260-ban kelt oklevele szerint Szigligetet a Pannonhalmi Bencés Rendnek adományozta várépítés céljára, mely birtokcserével 1262-ben királyi vár lett. Ez alatt a két év alatt elkészült várban, a kutatók valószínűsítik, hogy a Bencés Rend minden bizonnyal épített kápolnát. Kozák Károly régész szerint a felsővár földszinti boltozatos terme valószínűsíthetően kápolna funkciót látott el. Ez a terem a vár összes helyisége közül a legnagyobb alapterületű és belmagasságú. Ezek alapján feltételezhetjük, hogy a Bencés Rend kápolnája itt lehetett.
A vár jelenlegi kialakítása, műemléki helyreállítása az elmúlt évek, évtizedek következetes munkájának eredménye. Ennek hatására a vár területe “zárhatóvá” vált, területén turistabarát beruházások készültek. Az alkalmi rendezvényterület középkori lovagi tornáknak, koncerteknek ad helyet, de látványos a kőtár is. A mostanra teljesen felújított várban megnézhetjük azt is, hogy milyen konyhában főztek a XVII. században. A faluban, a Kisfaludy utcai Galéria épületben berendezett Korok fegyverei kiállítás az ország egyik legnagyobb ilyen jellegű gyűjteménye. Láthatók benne fegyverek az őskortól egészen napjainkig, bemutatva a hadászat fejlődését, és a letűnt korok harcászati szokásait.