Balaton Televízió – A balatoni élmény portál!

2024. április 26., péntek

Száz kilométert futottak

Száz kilométeres táv és 24 órás kategória is szerepelt a Balatonalmádiban megrendezett ultrafutó országos bajnokságon.

A csupasport.hu beszámolója szerint a járvány komoly kihívások elé állította a szervezőket, de így is sikeresen rendezték meg az ultrafutók egyik legrangosabb hazai viadalát.

A mezőny korántsem volt teljes, a tervekkel ellentétben a hosszú távok ásza, Bódis Tamás és Csécsei Zoltán sem indult, de így sem volt könnyű dolguk, akik dobóra akartak kerülni. A több mint másfél kilométeres pálya nem volt ideális, kisebb emelkedő, kis híd és egy nagyobb, térkővel borított szakasz nehezítette a futást, de ennek ellenére jó eredmények születtek mindkét versenyszámban. Ez a viadal volt a nehezebb terep búcsúja is, hisz a tervek szerint jövőre már aszfalttal borított, sík útvonalon rendezik meg a bajnokságot.

A díjazás idén változott, a bajnokok kétszázezer, az ezüstérmesek százötvenezer, a harmadikok pedig százharmincezer forint értékű ajándékcsomag mellett egy-egy pár futócipőt és ajándéknevezést is kaptak, míg a hölgyeket egy-egy csokor virággal is meglepték.

A huszonnégy órás távon a dobogós futók mellett az edzőik, sőt az őket indító egyesületek is díjazásban részesültek, ami idehaza egyedülálló kezdeményezés.

A száz kilométeres távon címvédés volt a férfiak mezőnyében, Erős Tibor végzett az élen, mégpedig új egyéni csúccsal, 7:10:12 órás idővel. A hölgyek mezőnyében új bajnokot avattak Horn Zsanett személyében, aki 8:20:48 óra alatt teljesítette a száz kilométert.

A huszonnégy órás versenyben Beda Szabolcs lett az első 242.703 kilométert megtéve, a nőknél pedig Zétényi Szvetlána kapta az aranyérmet 228.257 kilométert lefutva.