Rasovszky: Újabb VK-arany

A Lac-Mégantic városában megrendezett 10 kilométeres viadalon a 22 éves Rasovszky szoros csatában, kevesebb mint két másodperccel előbb csapott célba, mint a második olasz Dario Verani. A kvangdzsui világbajnokság 5 kilométeres versenyében győztes Rasovszky – aki a szakág történetének első vb-aranyát nyerte – sorozatban a harmadik, pályafutása során már a hetedik világkupa-viadalán diadalmaskodott.

Kiderült, hogy a szervezők a tíz kilométeres etap előtt két nappal egy ezer méteres sprint futamot is tartottak, amit szintén Rasovszky nyert a spanyol Pujol előtt.

Mint azt Szokolai Lászlótól, a Balaton Úszó Klub klasszisának edzőjétől megtudtuk, tanítványa toronymagasan vezeti riválisai előtt az összetettet, azonban a hátralévő három futamból még legalább kettőn részt kell vennie ahhoz, hogy megőrizze első helyét. Legközelebb, augusztus 28-án Észak-Macedónia látja vendégül a FINA marathon world series sorozat résztvevőit.

Az is kiderült, a szeptember 7-ei tajvani viadalon Rasovszky nem tud részt venni.