Balaton Televízió – A balatoni élmény portál!

2024. április 25., csütörtök

Nyolc év után újra bronzérmes a BKSE!

Története során harmadszor lett bronzérmes a Balatonfüredi KSE NB I-es férfi kézilabdacsapata.

Az utolsó forduló döntött a férfi kézilabda NB I-ben arról, hogy melyik gárda szerezheti meg a bronzérmet. Ehhez a Balatonfüredi KSE-nek mindenképpen nyernie kellett a jó erőkből álló Komló otthonában.

A balatoniak a mérkőzés első percétől fogva mindent meg is tettek annak érdekében, hogy megkaparintsák a bronzérmet. György László tanítványai többször is elléptek két-három góllal, azonban a szívósan küzdő Komló újra és újra visszakapaszkodott (0-3, 5-7, 9-8).

Az első félidő derekán előbb 14-11-re, majd 16-11-re is vezetett a Füred, ám a játékrész végéhez érve ismét ott lihegett ellenfele nyakán a házigazda.

A szünet után a Baranya megyeiek utolérték riválisukat (21-21), ám Szöllősi Balázs irányításával ismét a BKSE pillanatai következtek (22-26). A hazaiak persze nem hagyták annyiban a dolgot és 25-26-ra megközelítették a vendégeket. Izgalmas hajrá következett.

Szöllősi, Malinovic és Szmetán góljaival próbálta távol tartani a Komlót a Füred (31-34), Takács és Urbán válaszolt (33-34). Negyven másodperc maradt, de Szmetán keze nem remegett meg és négy másodperccel a lefújás előtt megszerezte a győztes találatot.

A BKSE 2012 és 2014 után ismét bronzérmes és nemzetközi kupában indulhat az ősszel.

Komló-BKSE
33-35 (16-18)
Komló, 500 néző. V.: Nagy, Túróczy. Komló: Pásztor I., Granic (kapusok), Zobec 3, Jóga 2, Radic 1, Vaskó 4, Szöllősi O. 1, Grünfelder, Urban 2, Sunajko 3, Jerkovics 4, Takács 3, Szkokán 4 (4), Melnyicsuk 2, Orbán B., Hoffman 4 (3). Edző: Kilvinger Bálint.
Balatonfüredi KSE: Andó – Rodríguez 3, Malinovic 4, Németh B. 2, Topic 9, Szöllősi B. 6 (3), Bóka 4. Csere: Tóth M. (kapus), Kemény 3, Szűcs B. 1, Szmetán M. 3, Gostovics, Dénes, Ág, Brandt, Határ. Edző: György László.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 8/7, ill. 6/3.
Kilvinger Bálint: – Mindent megtettünk, igyekeztünk, hogy nagy csatára kényszerítsük a bronzérmes Balatonfüredet. Sajnos nem tudtunk hazai pályán győzelemmel búcsúzni, de ettől függetlenül büszke vagyok csapatom idei teljesítményére.
György László: – Óriási csatában szereztük meg a bronzérmet, nagyon sokat dolgoztunk érte egész évben, de gratulálok a Komlónak is, méltó partnerek voltak.