A projekt magába foglal számos újítást, köztük a lenyűgöző panorámával rendelkező sétányokat, sétaútvonalat, pihenő- és napozó felületeket, valamint egy speciális technikával készült rámpás kivitelű homokos, lidós
partszakaszt. Emellett új játszóterekkel, gördeszkapályával és az egész területet körülölelő
futópályával bővült a szórakozni és sportolni vágyók kínálata. A gasztro sétány új arculattal, egységes pavilonsorral várja a Balatonboglárra látogató turistákat.
A part menti 40-50 m széles sáv intenzíven használt, ezért elsősorban ennek fejlesztése volt a cél. A Parti sétányon
kialakított parkolóktól a strand felé egészen a kikötőig a meglévő murvás út helyett térkő burkolatú, utcabútorokkal, kandeláberekkel felszerelt sétány készült. Erre felfűzve kerültek elhelyezésre a strandi funkciók. A parti részen két kisebb teresedés készült, ahol pihenőhelyek, a későbbi zöldfelület fejlesztésekben megvalósuló útrendszer csomópontjai kerültek kialakításra. A sétány egy részén lídós jellegű homokos part készült a meglévő partvédmű nagyobb megbontása nélkül. A parti sávban különböző, fával burkolt ülő és napozó felületek készültek. A terület nyugati fele nagyobb távolságra van az elkészült játszóterektől, ezért itt egy nagyobb játszótér is készült. A meglévő zöldfelület közepes állapotú volt, a meglévő ligetesebb részek kedveltek a strandolók körében, ezért cél volt a faállomány javítása, a vizes környezetet kedvelő, viharoknak ellenálló, árnyékot biztosító fafajok ültetése. A gyepes felületek a fejlesztés megvalósulásáig egyenetlenek, a kialakuló víztócsák helyén kikopottak voltak. A területet kisebb tereprendezést is igényelt, hogy a kicsapó vizek ne álljanak meg a mélyfekvésű részeken. A teljes terület vízrendezése később valósítható meg. A meglévő homokos pálya
környezetében gördeszka pálya valósult meg. A strandra levezető sétány mentén meglévő vegyes megjelenésű vendéglátó faházak helyett egységes arculatú pavilonsor készült, vendéglátó teraszokkal, világítással, utcabútorokkal.
A strandot a terület dél felén lévő Parti sétányon kialakított parkolók szolgálják ki. A parkolók a Parti sétány két oldalán párhuzamos és merőleges beállással készültek. A fejlesztés tekintettel volt sétány nagy értékére a két soros platánfa sorra, ami összefüggő árnyékot biztosít a forró nyári napokon. A parkoló és sétány kialakítása egészen a Széchenyi utcáig rendezte a területet, 79 parkoló került kialakításra térkő burkolattal, térvilágítással, utcabútorokkal, zöldfelületekkel. A beruházás keretében a strandon akadálymentesítés valósult meg, illetve sor került energiahatékonysági intézkedésekre is. A projekt hozzájárul a lakosság és a turisták igényeinek való megfelelő területfejlesztéshez; a látogatószám növekedéséhez.
A fejlesztés a strand és a település versenypozíciójának javítását eredményezte a Balaton parti települések között, és a település turisztikai bevételeinek növekedését eredményezi. A projekt eredményeképpen létrejött turisztikai attrakciók növelik az önkormányzati bevételeit, így biztosítható a hosszú távú pénzügyi fenntarthatóság. A fejlesztés társadalmi hasznossága a város növekvő látogatottságában mutatkozik majd meg.