Összesen 14 stációból áll a kálvária. A kiindulóponttól a Krisztus feltámadását jelképező sírig 23,5 méter szintkülönbségű, 300 méter hosszú sétány vezet. Szinte kizárólag természetes, helyben megtalálható építőelemeket használtak fel. A kálváriát Udvardy György veszprémi érsek áldotta meg.
A fejlesztéssel a vallási turizmusban is nagyot lépett előre Hévíz. A fürdőváros vendégszerető, a különböző vallású embereket mind tisztelettel fogadják. A kálváriával a település azt is kifejezi, hogy a keresztény Európához tartozik.
Az egregyi városrész önálló turisztikai érték lett. 2013 óta múzeum, sétány és park épült és elkészült a pincesor is. A római kori villaépületet és a kálvária végpontjánál álló Árpád-kori templomot is renoválták. Mindezt megkoronázza a mostani fejlesztés. A pályázati nehézségek és az építőipari drágulások ellenére is sokan álltak lelkesen a munkához. A stációkat Turi Török Tibor készítette.
A kálvária és a Zrínyi utca külterületi szakaszának felújítása a Kultúrbarangolás Hévízen című TOP-os projekt részeként készült el. A kálvária megközelíthető gyalogosan, kerékpárral, autóval és már vezetett séta keretében is látogatható.