Csütörtökön kezdetben még mindenütt sok napsütésre van kilátás. A késő délelőtti óráktól kezdve nyugat, északnyugat felől elkezd felvonulni a fátyolfelhőzet jelezve a közeledő változást, így a Dunántúlon szűrt lesz a napsütés, ezzel szemben keleten estig derült körzetek is lesznek.
Pénteken északnyugat felől már egy hidegfront hatására egyre alacsonyabb térszíneken is elkezdődik a felhőzet megvastagodása és szórványosan záporok, helyenként zivatarok is kialakulhatnak.
Szombatra a front elhagyja hazánkat. Délutánra a Dunántúlon felszakadozik a felhőzet és több órára kisüt majd a Nap, keleten csak estétől csökken határozottabban a felhőzet. Csapadék a Duna-Tisza közén kialakuló összeáramlás mentén jöhet létre kisebb mennyiségű eső, záporeső formájában.
Vasárnap illetve a jövő hét legelején a délelőtti időszakban több órás napsütés lesz a jellemző délutánonként középmagas és fátyolfelhőzet jelenik meg az égen, de csapadék ezen a két napon már sehol sem valószínű. A légmozgás csütörtökön még gyenge lesz, majd pénteken a front érkeztével a Dunántúlon már élénk lökések kísérik az északnyugatiba forduló szelet, és szombaton már nagy területen számíthatunk erős széllökésre. Gyengébb légmozgás a Duna-Tisza közén lesz. A hét utolsó napján is élénk lökésekkel kísért lesz a szél, de húsvét hétfőre jelentősebben veszít erejéből a légmozgás. A hőmérsékletet tekintve csütörtök reggelre északon várható légköri fagy, majd a sok felhő hatására szombatig átmenetileg enyhülnek az éjszakák. Vasárnapra és hétfőre az érkezett hideglevegő nyugalomba jut, így bizony északon akár -5 fok környékére is lecsökkenhet a levegő hőmérséklete, máshol kevéssel 5 fok alatti minimumok lesznek a jellemzőek. A hőmérséklet csúcsértéke a hidegfront előtt 15 és 24 fok közé emelkedik fel, utóbbi értékeket pénteken délután a Dél-Alföldön mérhetünk, majd vasárnap és hétfőn a jellemző maximum hőmérsékletek 8 és 13 fok között alakulnak.