Balaton Televízió – A balatoni élmény portál!

2024. november 26., kedd

Hidroplán a Balatonon két vonatjegy áráért

1923-ban indítottak repülőjáratot a Balaton és Budapest között. A hidroplánok a mai Szabadság híd mellett állomásoztak néhány faházikóban, mely a második repülőtér volt Magyarországon.

Az első világháború után bevezetett repülési tilalom 1922-ben szűnt meg, ekkor jött létre az Aero-Express Rt., mely a hidroplánokat üzemeltette. A magyar polgári légitársaság kizárólagos engedélyt kapott több nemzetközi útvonalra, Magyarországon pedig a Balaton és a Duna körüli hidroplánozásra, valamint a Budapest és Balaton közötti repülőútra – írja a g7.

A kezdetekben húszperces budapesti sétarepüléseket kínáltak, egy út ekkoriban fejenként 6000 koronába került. Ez nagyjából négy kilogramm sertéshús árának felelt meg. Az olcsó jegyárak oka a magas állami támogatás volt. Ennek többek között az volt a feltétele, hogy a viteldíjak nem lehettek magasabbak, mint egy gyorsvonat első osztályára szóló jegyár kétszerese.

Egy halálos baleset után a rendőrség egy időre betiltotta a hidropánok repülését, majd 1923 nyarán elindultak a Budapest-Balaton járatok. Budapestről Siófokra igény szerint jártak a hidroplánok, a Balatont pedig menetrendszerű gépekkel lehetett körberepülni.A téma már említett kutatója, Varga Sándor cikke szerint a hidroplánok reggel mintegy 40 perc alatt értek Siófokra, majd este tértek vissza Budapestre. Napközben pedig menetrend szerint repültek Siófok, Balatonalmádi, Balatonfüred és Balatonföldvár között (egy idő után a Balatonnál is állandóan állomásoztak hidroplánok).

Oszd meg ismerőseiddel!

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Neked ajánljuk még!

Jövedéki nyomtatványok online

Az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazás (ONYA) felületén egyre több ügy intézhető, egyszerűen, webes alapon. 2024. november 7-től tovább bővült ezek köre, hiszen ekkortól kizárólag az ONYA-n érhetők el a

tovább olvasom »

Szólj hozzá!