Vörösváry Ákos az alapítvány művészeti vezetője köszöntőjében elmondta, hogy a MissionArt Galériával és a Várfok Galériával közösen rendezett tárlat megnyitása a járvány miatt késett egy évet. Mindhárom intézmény alapítása 30 évfordulóját ünneplik most, mivel a tavalyi évben nem tehették meg. Ezt szimbolizálja az ablakban a 93, azaz háromszor 31 légyfogó üvegből összeállított installáció is.

Horányi Attila művészettörténész, műkritikus megnyitó beszédében vallotta, hogy elképesztő finomsággal vannak összeválogatva a kiállításon a képek és összerakva mögéjük a gondolatok is.
– Amikor először találkoztam Ákossal, mutatta a különféle munkákat és vallotta a gyűjtésről, hogy a művek segítik őt abban, hogy lássa a világot, megértse annak szépségét. Hiszen nem azzal kell foglalkozni feltétlenül, hogy egy művésznek sikerül-e bekerülnie a nagy gyűjtemények egyikébe, hanem hogy egyáltalán elkezdjük építeni a kapcsolatokat, ahogy tette a három galéria is. A Látványtár művekben és tárgyakban, nem pedig alkotókban gondolkodik. Ez a viszonyrendszer egy lehetséges alapja a 70-es 80-as évek magyar és közép-európai művészet és az ahhoz való viszony lehetséges felmutatásának. A horizontális művészettörténet csomópontja az, amit itt látunk, mert sokféle művész jelenik meg egy adott időszakból és mert a művészetről való gondolkodásmód hasonló és jellegzetes abból a világból, amit a Kádár rendszer sajátossága volt – mondta Horányi Attila.
A megnyitón Dresch Mihály és Grencsó István közreműködött. A kiállítás október végéig látogatható.