Balaton Televízió – A balatoni élmény portál!

2024. április 20., szombat

Fantasztikus bravúr!

Elképesztő bravúrral, rendkívül magabiztosan 3-0-ra verte a címvédő Fatum Nyíregyháza gárdáját a Szent Benedek Röplabda Akadémia alakulata a női röplabda Magyar Kupában. A nyírségiek így már csak aranyszettel juthatnak tovább.

NŐI RÖPLABDA MVM MAGYAR KUPA, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Szent Benedek RA–Fatum-Nyíregyháza 3-0 (22, 28, 12)
Balatonfüred, 200 néző. V: Halász T., Szarka. Szent Benedek RA: Iosia 6, Szavovic 12, Vacsi 14, Stijepic 10, Kiss G. 9, Koprivica 13. Csere: Fáth (liberó), Jimerson 2, Lekic. Edző: Dejan Desnica.
FATUM Nyíregyháza: Radosová 19, Lászlop 1, Vaida 7, Vaszileva 9, Pintér 5, Milanova. Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Bodovics. Edző: Németh Szabolcs.

A mérkőzés eredetileg múlt pénteken lett volna, ám a hazaiak halasztást kértek, amibe a nyírségiek úgy is beleegyeztek, hogy jövő héten már a Bajnokok Ligájában van jelenésük.
Az első elődöntőjükre készülő balatonfürediek keretéből hiányzott a válogatott feladó, Bleicher Réka mellett az utánpótlás-válogatott liberó, Baksa Panna is, előbbi helyén az amerikai Norene Iosia kezdett. A túloldalon is csak tizenegy röplabdázóra számíthatott Németh Szabolcs vezetőedző, akinek azonban minden megszokott kezdőjátékos rendelkezésére állt. A magyar mezőnyben most mutatkozott be a nyírségiek decemberben szerződtetett bolgár feladója, a 19 éves Nikol Milanova.
A két együttes szezonbeli bajnokiját a Nyíregyháza hazai pályán szoros szettekben 3-0-ra nyerte.
A hétfői összecsapás első játszmáját a felforgatott felállás ellenére is a fürediek kezdték jobban, a nyíregyházi térfélen rengeteg volt a hiba, a vendégjátékosok között sokszor voltak láthatók a zavarodottság jelei. Ötpontos balatonfüredi előnynél (19-14) nagy hajrába kezdett a címvédő, amely idegenlégiós ütői, a bolgár Ralica Vasziljeva és a szlovák Nikola Radosova vezérletével 20-19-re zárkózott. Itt azonban újfent megtorpantak a szabolcsiak, így a pontosabban röplabdázó Szent Benedeké lett az első játszma.
A második felvonást összeszedettebb játékkal indította Németh Szabolcs együttese, amely a sáncmunkája mellett nyitásfogadását is rendezte, ennek ellenére a játékrész derekán a továbbra is jól teljesítő hazaiak vezettek. Míg a nyírségieknél Radosova és Vasziljeva hatékonyságán múlt a csapat eredményessége, addig hazai oldalon többen is nagyszerű teljesítményt nyújtottak, így 15-15 után – három remek blokknak is köszönhetően – sorozatban öt pontot szereztek a Balaton-partiak. A szabolcsiaknak azonban még erre is volt válasza, 24-nél utolérték ellenfelüket, majd összesen négy szettlabdát hárítottak. A maguk lehetőségével azonban 27-28-nál nem tudtak élni, a SZBRA pedig szerb légiósai támadásaival sorozatban három pontot szerezve megduplázta fórját.
A harmadik etapban 7-6-os nyíregyházi előny után sorozatban tíz hazai pont következett – különösen a korábbi magyar válogatott Vacsi Evelin volt elemében, aki ez idő alatt háromszor is sikeresen sáncolt -, ezzel pedig el is dőlt az összecsapás. A mérkőzés vége balatonfüredi örömjátékot hozott, a kevesebbet hibázó hazaiak megérdemelten győztek.
A 95 perces találkozó legeredményesebbje Radosova volt 19 ponttal, a hazaiaktól Vacsi 14-ig jutott, de rajta kívül még hárman zártak kétszámjegyű pontszámmal.
Érdekesség, hogy a Szent Benedek együttese – egymás utáni öt, 3-0-s vereség után – szettet is először tudott nyerni tétmérkőzésen a nyíregyháziak ellen.

Fotó: Szent Benedek RA