Annak során megvalósult a részleges rekonstrukció, megújult a Tóti Lengyel-kapu és unikális ejtőrácsos kapuszerkezete, a Török Bálint-kaputorony, kétszintes lett a Bencés-torony, visszaépítették az egykori Palota és a Felsővár számos kisebb téregységét. Mostantól a látogatók új attrakciókkal és egy új kiállítással találkozhatnak a várban.
Fenyvesi Zoltán országgyűlési képviselő kiemelte a turisztikai célpontok, a várak fejlesztése fontosságát, mivel a vendégeket a romok nem csalogatják a helyszínre, hanem attrakciók kellenek, amelyek bemutatják a várban élők életét. Virág Zsolt a Magyar Kastélyprogram Kft. ügyvezetője leszögezte, hogy a rekonstrukcióval a vár turisztikai vonzereje jelentősen fejlődött.
– A tavalyi évi 180 ezer látogatóval Szigliget ilyen szempontból a második helyen áll azon várak között, ahol belépőjegyet szednek. Csak Eger vára előzi meg, a harmadik helyen Sárospatak vára áll. A hatvanas években készült szigligeti fotókon még romokat láthatunk, harminc év múlva kezdett épülni a vár, mostanra kétszer akkora lett a területe és új, interaktív kiállítás is várja itt a vendégeket – mondta az ügyvezető.
Balassa Dániel polgármester és egyben címzetes várkapitányként üdvözölte a vendégeket. Arról szólt, hogy a helyszín őseink öröksége, felelősségünk megőrizni és átadni utódainknak, de a konzerváláson túl vissza kell csempészni a falak közé azt a szellemet is, amely őseinket hozzánk köti korokon átívelve. Elmondta, hogy sokat tett a várért elődje, édesapja, a korábbi polgármester, akinek nevéhez fűződik a fejlesztés elindítása is.