Bartunek Katalin, a Csigó malom Kulturális és Művészeti Központ Alapítvány elnöke a megnyitón elmondta, hogy a fesztivál végéig látogatható a Hangszerkiállítás a kecskeméti Leskowsky Hangszergyűjtemény anyagából, a régi zongora kottatartók Barabás Márton gyűjteményéből, R.Törley Mária szobrászművész hangszerszobrai, zenei témájú kisplasztikái, és festmények, hangszerszobrok az Első Magyar Látványtár gyűjteményéből.
Nagy Krisztián a Kultháló Bázis projekt menedzsere arról beszélt, hogy olyan partnereket kerestek, ahol mindenfajta magas kultúra kerül a közönség elé olyan szituációban, hogy mögé pillanthasson mindenki mindannak, amit művészetnek nevezünk. Dr. Aknai Katalin művészettörténész megosztva a nézőkkel a kiállításokkal kapcsolatos gondolatait elmondta, hogy Barabás Márton zongoraszobor alkotásait nézve mintha ezek a darabok, a síkból kiemelkedő zongora tárgy kollázsok teljesen új életet élnének itt. A húrok, apró kalapácsok, mintha valamilyen természettudományos rendszernek engedelmeskedve egyfajta atlaszba rendeződnének. Mintha a világ rendszerezésének illusztrációi lennének. Ezen a helyen különösen hatnak, keresnünk kell őket, mert el vannak dugva, de közszemlére is vannak téve.
Krulik Eszter hegedűművész és Schlanger Tamás zongoraművész a lezárások idején megtanult darabjait adta elő, játszottak Rachmaninovtól, Kodálytól, Bartóktól, Schuberttől, Paganinitől, Massenet-től.