Balaton Televízió – A balatoni élmény portál!

2024. április 29., hétfő

Egy szettet nyertek

A hazai győzelem után idegenben vereséget szenvedett a női röplabda Extraligában az újonc Szent Benedek Röplabda Akadémia (SZBRA) Balatonfüred.

1. MCM Diamant Kaposvár–Szent Benedek Röplabda Akadémia

3-1 (21, 13, -14, 17)
Kaposvár, 200 néző. Vezette: Halász, Vári. Kaposvár: Kalmár 4, Matic 12, Bodovics 4, Helic 12, Klisura 15, Djuric 11. Csere: Szpin  (liberó), Hegyi (liberó) Kump 2,  Szűcs 2, Szedmák 4, Tóth.  Vezetőedző: Szasa Nedeljkovic

SZBRA: Baker 8, Valdez 9, Szerényi 7, White 15, N. Skoric 7, Araczki 3. Csere: Fáth (liberó), Baksa (liberó), Zen 2, Bleicher 2. Edző: Milodanovic Andrea.

Három meghatározó játékosát – Vacsi Evelin, Vukoja Dubravka és Marija Skoric – is nélkülözni kényszerült sérülés miatt a Szent Benedek.

Szorosan indult az első játszma, egyik fél sem tudta jó ideig leszakítani a másikat. A hazaiak 12-9-nél tudtak először három ponttal vezetni. Hiába kértek időt a vendégek, mert a Kaposvár biztosan tartotta előnyét egészen 18-13-ig. Ezután azonban egy 6-1-es szériával kiegyenlített a Szent Benedek, ám fordítania már nem sikerült, a rutinosabb Kaposvár behúzta a szettet.

A folytatásban a Kaposvár fokozatosan átvette az irányítást (16-6), és könnyedén ellépett 2-0-ra.

A harmadik etapban feltámadt a Balatonfüred, és szívós, összeszedett játékkal szépített (2-1).

A negyedik játszma 4-0-ás hazai előnnyel indult, s innen már nem tudott visszakapaszkodni a lelkesen küzdő vendég együttes.

Milodanovics Andrea: – Elégedett vagyok a lányokkal. Nem ijedtünk meg a rutinosabb Kaposvártól, nyertünk egy szettet, és az első játszmában is közel voltunk egy hasonló bravúrhoz. A Kaposvár három légiósa a mérkőzés után személyesen jött oda hozzám és gratulált nekem a csapathoz és a játékunkhoz Azt gondolom, hogy ez is mutatja, hogy nem járunk rossz úton, pláne ha azt nézzük, hogy három rutinos játékosunkat kellett a fiataloknak pótolni. A sérültjeinknek gyors felépülést szeretnék kívánni, a ma pályára lépett játékosoknak pedig gratulálok a teljesítményükhöz.