Balaton Televízió – A balatoni élmény portál!

2024. április 25., csütörtök

Drámai tizenegyespárbaj

A Balaton Kupa bronzmeccsén a legjobbjait nélkülöző, megfiatalított magyar válogatott – amely hat újoncot avatott a tornán – Fehéroroszország ellen lépett pályára, és bár jól futballozott, 1–1-es mérkőzést követően drámai tizenegyespárbajban alulmaradt.

A Magyar Labdarúgó Szövetség idén hatodik alkalommal rendezte meg a Balaton Kupát, melyen 2018-ban Fehéroroszország, Románia és a címvédő Szerbia vett részt.

Nem volt egyszerű dolga Markó Edina szövetségi kapitánynak, hiszen a korábbi évekhez hasonlóan a magyar válogatott ezúttal sem a legerősebb keretével vett részt a tornán. Hiányoztak az UEFA női Bajnokok Ligája-selejtezőjére készülő MTK Hungária játékosai, valamint – miután a Balaton Kupa hétvégéje nem FIFA-játéknap – a légiósaink is, így a legutóbbi vb-selejtezőre, a dániai meccsre meghívott 23 játékosból mindössze nyolc léphetett pályára Balatonfüreden.

A magyar válogatott az elődöntőben sima vereséget szenvedett a teljes csapattal felálló Romániától, a bronzmeccsen viszont javítani tudott.

Markó Edina csapata remekül kezdte a mérkőzést, Süle Dóra tízméteres lövése már a harmadik percben a kapuba talált (1–0). A mieink ezt követően is jól futballoztak, és megvoltak a lehetőségeink, hogy növeljük a különbséget.

Öreg Cintia gyors egymásutánban kétszer is jól ment el a bal oldalon, de a középre tett labdáknál előbb a védők, majd Csisztszik kapus tudott menteni. A kettő között szép kontratámadást vezettek a fehéroroszok, amely figyelmeztetett, hogy nem nyílhatunk ki túlságosan.

A 21. percben Rácz egyéni megindulásának tapsolhattak a nézők, a Haladás-Viktória játékosa a félpályáról indulva egészen a tizenhatosig vezette a labdát, majd a bal sarkot vette célba, de a kapus védeni tudott. Pár perccel később Fenyvesi tört be a védők mögé egy belöbbölt labdára, a kapus azonban ezúttal is jól helyezkedett, és felszabadított.

A rekkenő hőségben játszott mérkőzésen a 25. percben ivószünetet rendelt el a játékvezető, ami alatt – úgy tűnik – az ellenfelünk rendezte a sorait. A 32. percben Slapakova ment el a balösszekötő helyén, nagy helyzetben vezethette kapura a labdát, de végül a bal kapufa mellé lőtt. A 42. percben viszont már nem hibázott: Alkovik húzta meg a bal oldalt, betört a tizenhatosra, majd a kifutó Samu kapus mellett középre tette a labdát, Slapakova pedig néhány lépésről az üres kapuba lőtt (1–1).

A második félidő kevesebb izgalmat hozott, mint az első, többnyire a középpályán folyt a küzdelem. A magyar csapat elsősorban Vachter játékában bízhatott, a csereként beálló támadó kétszer is jól ment el a bal oldalon, de először az utolsó passznál tudták szerelni a védők, a második esetben pedig önfeláldozóan blokkolták a lövését.

A fehéroroszokok birtokolták többet a labdát, de legtöbbször beívelésekre hagyatkoztak, ezeket pedig jól semlegesítette a magyar védelem, így az eredmény már nem változott a rendes játékidőben, és következhettek a tizenegyesek.

A drámai büntetőpárbaj egészen a 11. körig, a kapusokig folytatódott, és végül a fehéroroszok 8–7-re tudtak nyerni.

– Azt már a rajt előtt is tudtuk, hogy ez a torna elsősorban a csapatépítésről és a fiatalokról szól majd, és ennek szellemében játszottunk a fehéroroszok ellen is. Örülök, hogy hat újoncot is tudtunk avatni, és mindannyian jó szellemben, vagányan, a lehetőségtől nem megilletődve szálltak be a mérkőzésekbe, sőt a tizenegyespárbajban is odaálltak a labda mögé. A felkészülési tornáknak nem az eredményesség a legfőbb célja, ettől függetlenül persze legalább a bronzérmet szerettük volna megszerezni. Ugyanakkor az eredménynél fontosabb volt számunkra, hogy különböző felállásokat és taktikai elemeket tudjunk gyakorolni, illetve hogy kiderüljön, hogy kik azok a fiatalok, akik az U19-es válogatottból kilépve már az A-válogatott kapuján kopogtathatnak, és ebből a szempontból sikeres volt a Balaton Kupa – értékelte a tornát Markó Edina szövetségi kapitány.

Forrás: mlsz.hu