Balaton Televízió – A balatoni élmény portál!

2025. május 12., hétfő
Lepke túra Vonyarcvashegyen

Vonyarcvashegy

A program részletei:

Idén újra lesz Lepke túra

A térségi Forrásvíz Természetbarát Egyesület szervezésében 2023-ban is megrendezésre kerül a “LEPKE” teljesítménytúra a Keszthelyi-hegység területén. A túra egyben a PELSO Kupa része. Az Egyesület tagságán és segítőin túl fontos szerepet vállal a ZSZC Keszthelyi Asbóth Sándor Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium is (Kardos Károly, Berdán László és csapata). Mint az előző időszakban, szokásunkhoz híven március hónapban rendezzük meg, igaz hol tavaszias, hol pedig kissé télies időjárási viszonyok között a programot. De megéri! Nagyon szép túra. Várunk szeretettel mindenkit.

Időpont: 2023. március 18. (szombat)

Útvonal: Vonyarcvashegy vasútállomás; Pető-hegy (Berzsenyi-kilátó, de a 15 km-es távon kimarad); Büdöskúti pihenő (15 km-es távon innen a Pad-kűre); Büdöskúti erdő;
(a 40 km-en Bélap-völgy; Szép-kilátó; Bise-kő-tető; Márványkőfejtő-hegy); Vékony-cser; Szt. Miklós-forrás. Büdöskúti pihenő; Pad-kűi kilátó (409 m tszf.), Jakabfi pihenő; Keserű-tető; Szt. Mihály dombi kápolna, berekalja; (a 40 km-en Szt. Vendel kápolna; Vas-hegyi Kitaibel Pál-kilátó); Vonyarcvashegy: vasútállomás.
15 km-en a szintemelkedés 350 m, szintidő: 4 óra, ill. nincs!
25 km-en a szintemelkedés 390 m, szintidő: 6 óra, ill. nincs!
40 km-en a szintemelkedés 1140 m, szintidő: 10 óra

Indítás: mindhárom távon 7-11 óra között folyamatosan a Vonyarcvashegyi vasútállomásról, és ugyanott a cél is legkésőbb 18 óráig (a vasútállomás mellett van nagy parkolási lehetőség autóknak, buszoknak is). A túrán való részvétel ebben az időpontban is éppen érvényes járványügyi intézkedések betartásával lehetséges. Vigyázzunk egymásra!

725x90

További programok

GOLDMARK KÁROLY EMLÉKHANGVERSENY
EMLÉKHELYEK NAPJA A MAJORBAN
Tánc XXVII. Nemzetközi Kortárs Fesztivál
Mikula László: Föld körül a líra szárnyain
Húsvéti Nyuladalom
Reformkori Séta Balatonfüreden
Kishegyi Kortyok és Falatok
Tavaszi zene-túra
300x250