A kiállítás megnyitóján Dobó Zoltán polgármester köszöntőjében arról beszélt, hogy immár ötödik alkalommal üdvözölheti az amatőr képzőművészeket. – Arra elegendő ez a közel hat év, hogy kicsit bele láthassak a munkába, amelyet az amatőr képzőművészek letesznek az asztalra. A mindennapi munka mellett ki-ki választ magának valamilyen kikapcsolódást, hobbit, hogy megtalálja az alkotás boldogságát. Sokszor hallom, hogy örömet okoznak így azoknak is, akik értik, élik a művészetet, amit létrehoznak. Nagyon fontos az egyén öröme, annak öröme, hogy látják, hogy érti a másik, valamint annak öröme, hogy valakinek a családtagja, ismerőse ilyen alkotásra képes. Mindenki lelki katarzist él át, amikor egy új mű megszületik. Az alkotóművészet során a semmiből a szellemiségük, tudásuk, tehetségük segítségével alkotnak valami új dolgot. Öröm annak, aki megkapja ezt az üzenetet és érti, vagy érteni véli. Lehet, hogy az alkotó nem is üzent, csak jó kedvében alkotott, de biztos, hogy ez az öröm lényeges. Az alkotásé és a fogadásé egyaránt – mondta a polgármester.
Barczáné Tóth Boglárka, a művelődési központ vezetője köszöntőjében elmondta, hogy az Ablakaink kiállítást hét évvel ezelőtt hívta életre a megyei amatőr művészeti mozgalom. Ebben jelentős szerepet játszott Tihanyiné Bálint Zsuzsa, a tapolcai Képzőművész Kör vezetője. Idén öt sportból 48 alkotó 80 művet küldött a kiállításra. A zsűriben Baranyai Zoltánné a Szín-Vonal alapfokú művészeti iskola igazgatója és Veszeli Lajos festőművész értékelt.
A megnyitón az alkotók emléklapot vehettek át. A zsűri öt alkotót emelt ki: Szücs Wagner Magdolna az Ajkai Képzőművészeti Egyesület, Horváth Veronika az Alsóörsi Képzőművészeti Egyesület, Fejes Sándor a Balatonfüred és Környéke Múzsa Művészeti Közhasznú Egyesület. Fogl Ildikó a Herendi Vizuális Műhely és Somogyiné Varga Anikó a Tapolcai Városi Képzőművész Kör tagja oklevelet és emlékplakettet vehetett át. Utóbbit idén is Horváth Róbert, a tapolcai kör tagja készítette. Idén a zsűri két kiállítót, a balatonfüredi Végh-Mozgai Henit és a tapolcai Sütő Györgyöt a részesítette különdíjban. A tárlat Nívó-díját ugyancsak két alkotó kapta megosztva: a herendi Szilágyi Mariola és balatonfüredi Irázi Ökrös Géza.
A zsűri értékelését annak elnöke, Veszeli Lajos foglalta össze. Mint elhangzott, a zsűri külön megköszöni Tihanyiné Bálint Zsuzsa munkáját, aki szervezéssel és felelősséggel szívén viseli a megye képzőművészeinek alkotói pályáját. – Ezúttal két alkotó művei magasan kiemelkednek a kiállított anyagból. Szilágyi Mariola átgondolt, aprólékos, míves festményei komoly szakmai felkészültséget tükröznek. Úgy látszik, ő megtalálta saját művészi útját. Irázi Ökrös Géza opálos köntösbe csomagolja festményeit. Több évtizedes munkásságát is figyelembe vette a zsűri, megérdemelten ítélte meg a megosztott Nívó díjat – vélte Veszeli Lajos. A megnyitón Tihanyiné Bálint Zsuzsa verset mondott, harmonika játékával közreműködött Sajcz Gábor.