Balaton Televízió – A balatoni élmény portál!

2024. május 18., szombat

A Szeged nyerte a rangadót

Zsinórban hét győzelem után kapott ki a Balatonfüredi KSE NB I-es férfi kézilabda-együttese.

BKSE-Szeged

26-35 (13-17)

Balatonfüred, zárt kapuk mögött. V.: Medve, Südi. Balatonfüredi KSE: Bősz – Rodriguez 3, Malinovic 4, Szöllősi 3 (1), TOPIC 6, Varga 1, BÓKA 5. Csere: Lovistyek (kapus), Dénes, Szmetán 1, Szűcs, Határ 2, Ág, Brandt 1. Edző: György László.

MOL-Pick Szeged: Mikler – SOSTARIC 8 (2), KASPAREK 5, Gaber 2, ROSTA 3, KALLMAN 4, Bombac 2. Csere: Alilovic, L. Krivokapics (kapusok), BODÓ 9, Zsitnyikov 2, Rea. Megbízott edző: Marko Krivokapics.

Kiállítások: 2, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 4/2.

A balatoniak és a szegediek felkészülését is a koronavírus nehezítette, a fürediek hétközi mérkőzése elmaradt a Covid miatt, míg a Tisza-partiak vezetőedzőjüket, Juan Carlos Pastort hiányolták, aki karanténban van.

A Szeged ragadta magához a kezdeményezést (3-5), ám a Füred a egyenlített (6-6). A vendégek gyorsan újra háromgólos előnyt építettek (9-12), ehhez a félidő végére még egyet sikerült hozzátenni.

Szünet után bennragadt az öltözőben a BKSE, amit megtorolt a Szeged (13-19), azonban Topic és Bóka talált vissza a góllövő formájához. Sikerült felzárkózni 16-20-ra. Ezt követően azonban megrázta magát a Szeged és fokozatosan újra elhúzott (19-29).

A hajrában már csak a különbség mértéke volt kérdéses, a BKSE igyekezett megúszni a kétszámjegyű különbséget.

György László: – Többet vártam támadójátékban, azt gondoltam, hogy szoros meccset tudunk játszani a Szegeddel. Sajnos sokat hibáztunk, a rutinos Szeged pedig kihasználta ezt.

Marko Krivokapics: – Elégedett vagyok a hozzáállással és az eredménnyel egyaránt. Már az első félidőben nagyobb lehetett volna a különbség. A fordulás után jó játékkal tovább tudtuk növelni előnyünket, és megszereztük a pontokat.

Fotó: Balatonfüredi KSE/Szente Benjámin