A projektről érdeklődött az Almádi Újság, Dukai-Nagy Gergellyel, az Aranyhíd Polgári Egyesület elnökségi tagjával készített interjút. Ebben elhangzott, hogy a pályázat legfőbb célja, hogy közelebb hozza az emberekhez a képzőművészetet.
“Nagyszerű lehetőséget biztosítanak erre a város
lépcsősorai. A színes lépcsők sikere a nagyvilágban kétségtelen, ezen keresztül művészeti aktivizmus városszépítő és turistacsalogató attrakcióvá nőtte ki magát a világ számos pontján. Elég csak a tapolcai Malom-tóhoz vezető lépcsőre gondolni, nemzetközi szinten Rio de Janeiro és Isztambul jelentett
inspirációt ” – nyilatkozta.
Mint kiderült, pályázni február 28-ig lehet.
Dukai-Nagy Gergely így fogalmazott: “Elképzelésünk az, hogy Balatonalmádi város közterületein olyan a városképbe illő, pozitív üzenetet hordozó alkotások kerüljenek, melyek hozzájárulnak az itt lakók és az idelátogatók pozitív életérzésének megerősítéséhez. A megvalósuló műveknek harmonikusan illeszkedniük kell a lakókörnyezetbe vagy közterületbe.”
Pályázni egyénileg és csoportosan is lehet, az pedig nem kritérium, hogy valaki képzőművész legyen.
Kilenc helyszínt jelöltek ki a szervezők: a Zeneiskolához vezető lépcső, a Százlépcső, a
Mogyoró lépcső, a Pannónia lépcsője, a Kálvin lépcső, a felüljáró lépcső, az Erődtemplom lépcsője, az aluljáró lépcsője.
A pályamunkákat öttagú szakmai zsűri bírálja el: Deák Erika, művészeti menedzser, filozófus, a Deák Erika Galéria tulajdonosa, Géczi János, József Attila-díjas költő, író, képzőművész, egyetemi oktató, Szűcs Attila, Munkácsy Mihály-díjas festőművész, Veszeli Lajos, Magyar Érdemrend
Tiszti Keresztjével kitüntetett, Veszprém Megye Érdemrend-és Prima díjas festőművész, Balatonalmádi város díszpolgára, valamint Szenteleki Gábor, Maticska Jenő-díjas festőművész.
A műveket a nyertes pályázók fogják elkészíteni 2023 áprilisától augusztus végéig.
Fotó: Facebook