Balaton Televízió – A balatoni élmény portál!

2025. augusztus 24., vasárnap
Reformkori séta

Balatonfüred

A program részletei:

A séta leírása:
A történelmi hangulatú épületek történetein túl, érdekfeszítő anekdotákat hallhatnak a híres színésznőről, Blaha Lujzáról vagy az Arany ember című könyv legendás írójáról, Jókai Mórról, valamint a legelsőnek mondott 1825-ös Anna-bálról és a hozzá fűződő hagyományokról.
A séta során a vendégek megcsodálhatják az Anna Grand Hotelt, a Posta házat, a Horváth- Házat és a kuriózumnak számító Füredi Panteont illetve a Kossuth forrást is, ahol izgalmas legendákat hallhatnak Balatonfüred gyógyító vízéről.
A séta fényét emeli a csodás környezet, a Rózsakert, a Blaha Lujza Emlékpad, illetve maga a Balaton karnyújtásnyira való közelsége, hangulata.
Séta hossza: 1,5 km
Jegyár: 2.500 Ft
Jegyvétel: a galéria jegypénztárában
Találkozó: Vaszary Galéria (Honvéd utca 2 – 4.)
A program kiegészíthető reformkori süteménykóstolóval is, ára 1.800 Ft/fő (korabeli recept alapján készült sütemény + 1 ital egy 1848-ban épült kávézóban)
Séta útvonala: Vaszary Galéria – Blaha Lujza utca – Gyógy tér – Kiserdő – Gyógy tér
Regisztráció:
balaton.guide@gmail.com email címen vagy a + 36 30 72 77 162 telefonszámon
A SÉTA ELŐTTI NAPON 12 ÓRÁIG VÁRJÁK A JELENTKEZÉSEKET.

Balatonfüred Vaszary Galéria

725x90

További programok

Beck Zoltán akusztikus hangszerelésű szerzői estje
A zenekar ezúttal Behumi Dórival, Ferenczi Borával, Rutkai Borival, Frenkkel és Szűcs Krisztiánnal érkezik
számos hazai és nemzetközi sztár
Ünnepeljük meg együtt a magyar államalapítás ünnepét!
Geszti Péter és Grecsó Krisztián zenés játéka Molnár Ferenc azonos című regénye nyomán, a Pannon Várszínház előadásában.
A Kereplő Színház előadása
Magyarock Dalszínház előadása.
Ábrahámhegyi bornapok
300x250