Vörösváry Ákos, műgyűjtő, az Első Magyar Látványtár egyik alapítója és művészeti vezetője köszöntötte a vendégeket, köztük a Pécsi Tudományegyetem Művészeti kara különböző évfolyamain tanuló festő hallgatókat. A tanulmányi kiránduláson levő fiatalok Dr. Aknai Katalin művészettörténész, a téma kurátora kíséretében érkeztek Diszelbe, ahol Mengesz Ágnes iparművész, textilművésszel, valamint lányával, az installációkat készítő Sztefanu Marinával és az ő párjával, Fülöp Gergő grafikus képzőművészekkel találkoztak. Elsőként a Mengesz Ágnes műterméből kikerülő festett, többek között viaszolásos technikával készülő selymekkel és textil sálakkal, valamint különleges patchwork lakás textíliákkal és azok készítési módjaival ismerkedtek a vendégek. Amint azt a háziasszony elmondta, férje, a tavaly elhunyt Sztefanosz Sztefu, görög származású szobrász és ő budapestiek voltak, onnan ingáztak három évtizeden át Diszelbe, amikor csak tehették. A házban látható szobrok, domborművek férje keze munkái.
Férje politikai menekültek gyermekeként született, hamar kiderült a tehetsége. A kisképzőben végzett, szobrai láthatók a diszeli Kultúrházban és a Látványtár udvarán is. Ágnes otthonában, a valószínűleg még az 1800-as évek végén épült házban nagy becsben tartja a régi tárgyakat, például a hímzett falvédőket. A konyha falán az egyiket azonban már Marina terve alapján saját maga hímezte, a falvédőn Farkas Bertalan magyar űrhajóst örökítve meg.
Marina és párja vetített képes előadást tartott munkáikból, a prezentáció során bemutatták Marina doboz képeit, amelyekhez a festett papírok elkészítésében édesanyja is segítségére volt. A pár közös installációiról ugyancsak vetítettek és Gergő úgynevezett kavics kiállító terét szintén bemutatták.
A nap során a Látványtár vendégházában, a Nyúl család egykori otthonában mutatkozott be a vendégművészként alkotó Pátyerkó László és felesége, Nagy Krisztina dobozművész. A Bazsiban élő fiatal alkotók dobozműveikből jó néhányat elhoztak az alkalomra, nagy sikert aratva a vendégek körében.