Tóth-Vajna Zsombor zongoraművész koncertjén a barokk muzsikával, valamint a csembalóval és a klavikorddal, a zongora elődjeivel ismertette meg a közönséget.
A vendégeket Bartunek Katalin, a Csigó malom Kulturális és Művészeti Központ Alapítvány elnöke köszöntötte, majd a művész megszólaltatta a két hangszert. Olyan német szerzők műveit játszotta, amelyek az ifjú Johann Sebastian Bach és Georg Friedrich Händel kottáskönyvében megtalálhatók voltak.
Mint elmondta, az estre a malomba hozott csembaló 1734-ben-Hannoverben készült hangszer pontos másolata, amelyen nagy valószínűséggel Georg Friedrich Händel is játszott. Csembalón szólaltatta meg Johann Caspar Ferdinand Fischer preludiumát a Zenei virágok című műből, és Ariadne musica gyűjteményből az sz-dúr preludium és fúgát, Kuhnautól a hat bibliai szonátából az Izraeliták reszketése című darabot. Händeltől a Vízizenéből adott elő részletet, valamint Bach c-moll preludiumát adta elő, amelyet eredetileg lantcsemballóra írt a szerző.
A klavikord a barokk kor legnépszerűbb és leggyakoribb billentyűs hangszere volt a művész szerint. – De hallani lehet, hogy a zongorával szemben miért maradt alul és miért nem játszanak rajta koncerteken. Amikor lenyomok egy billentyűt, egy kis réz érintő szólaltatja meg a húrt, ezért halk a hangja. Viszont az énekléshez hasonlóan lehet lebegtetni a hangokat, a csembalóval és zongorával ellentétben – mondta a művész és a különleges hangszeren többek között Fischer, Johann Kriegel, Friedrich Wilhelm Zachow, Händel műveiből játszott részleteket.
Az előadó végül Bach c-moll preludiumát mutatta be a két hangszer mellett még zongorán is, majd ráadásként Mozart Adagio-ját játszotta zongorán. Az est a Hóbor Pince borkóstolójával zárult.