Balaton Televízió – A balatoni élmény portál!

2025. június 8., vasárnap

Folytatódik a szúnyogirtás

Tizenhárom megye 246 településén folytatódik a szúnyogirtási program – tájékoztatta a program végrehajtásáért felelős Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF).

A következő napokban a turisztikailag kiemelt tópartokon, a Balaton, a Velencei-tó és a Tisza-tó térségében gyérítik a szúnyogokat, és folytatódnak a korábban megkezdett munkák Szolnok térségében, a Bodrog és a Dráva mentén, valamint Csongrád-Csanád megyében és Sopron környékén. Platós gépjárművön rögzített berendezésekkel permetezik ki a szúnyoggyérítésre alkalmas – a kijuttatott mennyiségben emberekre, melegvérű állatokra, növényekre ártalmatlan – anyagot este és éjszaka.
A beavatkozások programja településekre lebontva megtalálható a katasztrófavédelem honlapján, valamint az önkormányzatok is tájékoztatják a lakosságot – közölték.
A gyérítés annál is inkább szükséges, mert az elmúlt hét kifejezetten csapadékos, szeles időjárása miatt a tervezett munkák számos településen elmaradtak. Mindeközben a jelentős esők után kiterjedt vízfelületek jöttek létre, amelyek élőhelyként szolgálnak a csípőszúnyoglárvák számára – olvasható az OKF közleményében.

Oszd meg ismerőseiddel!

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Neked ajánljuk még!

Szólj hozzá!