A társaság keddi közleménye szerint a NEXT-E projekt részeként az elmúlt hetekben a legforgalmasabb autópályák mentén telepítettek elektromos töltőket, így az M1-M7 bevezető szakaszán lévő budaörsi Mol-töltőállomáson, az M1-es autópálya mentén a mosonmagyaróvári jobb oldali pihenőhelyen, az M3-as autópályán a Rekettyés pihenőhely mindkét oldalán, az M5-ös autópálya két oldalán Kecskemétnél és Szatymaznál, az M7-es autópályán a balatonlellei pihenőhely mindkét oldalán, Fülénél szintén mindkét oldalon, valamint Budaörsön a Garibaldi utcában és a Balatonkeresztúron lévő Mol-benzinkúton.
A közleményben kiemelték, hogy a magyarországi töltőhálózat mellett a Mol konzorciumi partnereivel hat országon átívelő (Csehország, Szlovákia, Szlovénia, Horvátország, Magyarország és Románia) régiós hálózatot hoz létre az Európai Unió által támogatott NEXT-E projekt keretében.
A közlemény idézi Tóth-Fekete Róbertet, a Mol-csoport alternatív üzemanyagok területének vezetőjét, aki elmondta: a Mol hálózata 161 elektromos töltőből áll a régióban, amelyek nagy részét az Európai Unió támogatásával építették ki. A fejlesztések a NEXT-E projekt lezárultával sem fejeződnek be, a tervek szerint 2021 végére a régióban a Mol-benzinkutak 10 százalékán, mintegy 200 töltőállomáson lesz elektromos töltő.
Felidézték, hogy a Mol 2020 nyarán vezette be az elektromos töltők egyszerű és gyors használatára kifejlesztett Mol Plugee alkalmazást. Az applikáció népszerű az elektromos autók tulajdonosainak körében, mert lehetővé tette azt a rég várt fizetési megoldást, amely figyelembe veszi az autók villamosenergia felvételi képességét, még inkább alkalmazkodva az elektromos autóval rendelkezők igényeihez. A Mol Plugee jelenleg már csaknem 5000, applikáción keresztül töltő felhasználóval rendelkezik.
/MTI/