A magyarok jelentős hányada apátiában van a kialakult helyzet miatt, és élvezeti cikkekkel próbálnak maguknak átmeneti örömöt nyújtani. Ez a hozzáállás hosszú távon nagyon rosszat tesz a testnek.
Most különösen fontos, hogy fogyasszunk minél több vitaminban gazdag ételt, Például májat, tojássárgáját és halat. A helytelen életmóddal ugyanis szinte észrevétlenül elősegítjük a krónikus betegségek fogadását, pedig a vírus a gyengébb immunrendszerűekre nagyobb veszélyt jelent.
A második hullám idején megnőtt a pizzarendelések száma, óriási a forgalom a gyorséttermekben és rengeteg cukros terméket fogyasztunk. Mindezek csak átmenetileg teszik boldoggá az embert. A megemelkedett vércukorszint után kedvetlen állapot áll elő és minden kezdődik elölről. Kevesebb tejet és gyümölcsjoghurtot kellene fogyasztani, inkább a hosszan érlelt kemény sajtokat, vagy a fermentálódott, savanyított tejtermékeket helyezzük előtérbe. Fogyasszunk sok gumós zöldséget, édesburgonyát, burgonyát, gyökérféléket, zellert, céklát és zöldleveles zöldségeket. Fontos, hogy kialudjuk magunkat, mert ilyenkor a hormonjaink helyre kerülnek, és teljesen máshogy látjuk a világot. Sportoljunk minél többet, lehetőleg a szabad levegőn. A jó lélegzés pedig a természetgyógyászok szerint soha nem volt még olyan fontos, mint napjainkban.
Kutatások bizonyítják, hogy a vízparton tett séta milyen jó hatással van a szervezetre, a pszichére. A víz közelben lakó emberek boldogabbak, kiegyensúlyozottabbak a vízparttól távol élő társaiknál. Egy folyóparti séta elégedettséggel, szabadság érzettel tölt el bennünket. Sőt, még a víz színe is hatással van ránk japán kutatók vizsgálati eredményei szerint. Ugyanis már a kék szín önmagában nyugtatóan hat az emberre. A kék fény aktiválja a neurális hálózatunkat, ami lehetővé teszi, hogy odafigyeljünk és megértsük a másik embert. Egy másik japán kutatás azt mutatta ki, hogy a víz csobogásának hangja felér egy meditációval. Ezért is ajánlott főleg jó időben kimozdulnunk, ha lehet víz közelében tartózkodnunk, pihennünk, sétálnunk egy kicsit. Töltsünk több időt a természetben, vagy legalább parkokban, szökőkutak közelében.