Miután a faluházban Szántai Attiláné intézményvezető köszöntötte a megemlékezőket, felolvasta az eredeti, Badacsonytördemicen 1956. októberében a helyi forradalmi tanács megalakulásáról szóló jegyzőkönyvet. Horváth Zoltán polgármester ünnepi beszédét követően Szijártó János, a Nehéz idők rögös útján – Villanások a 90 éves vitéz Molnár József életéből című kötet szerzője beszélgetett vitéz Molnár Józseffel a kötetről, az életéről.
Vitéz Molnár József a településen él, 1956-os szabadságharcosként elítélték, bebörtönözték. A kommunista rendszer nem csak szabadságától fosztotta meg tizennégy hosszú évre, hanem első szerelmétől, Psota Iréntől is.
A könyv az életéről, az átélt nehézségekről szól, erről beszélgetett a szerzővel. Amint a szerző vallotta, nem éppen könnyed olvasmány egy ilyen sors látlelete, amelynek alapjait maga az élet rakta le vitéz Molnár József számára. Adott a nyomasztó történelmi háttér, s egy üldözött, aki többször is találkozik az elnyomó rendszer gyilkos csápjaival, amelyek nem sorvadtak el az idők folyamán, csak átalakultak, és még a rendszerváltozás után is megkeserítették sokak életét. Sajnos nem mindenkinek adatott meg a lehetőség, hogy beszéljen az átélt borzalmakról, előzményekről, következményekről. Ezért hatalmas a felelőssége azoknak, akik még élnek, hiszen ők saját tapasztalataik, emlékeik révén gyarapíthatják közös tudásunkat és sok apró mozaikkal járulhatnak hozzá a nagy, teljes képhez, amelyből még sok darab hiányzik. E könyv hozzájárulás a nagy egészhez, egy személyes életút és a történelem találkozásának karcolatával.
A könyvbemutató után az 1956-os hősökre emlékezve koszorúztak a résztvevők a faluház udvarán lévő emlékműnél, majd a régi temetőben Jankovics József sírjánál és a badacsonytördemici helyi forradalmi tanács tagjainak sírjainál helyeztek el virágot és mécseseket gyújtottak.